2020 m. vasario 6 d., ketvirtadienis

Bakterijos kanalizacijai, septikams, nuotekoms

Bakterijos kanalizacijai yra biologinė priemonė nuotekų valymo sistemos priežiūrai. kadaise įrengti kanalizacijos šuliniai ar duobės, šiuolaikiškame gyvenime yra perdaromi į valymo įrenginius ar išgriebimo duobes. Todėl priemonės nuotekoms tapo ženkliai aktualesne tema. Buityje ar pramonėje sugeneruotas nuotekos su teršalais siekiama išvalyti maksimaliai. Būtent šioje srityje geriausiai pasitarnauja bakterijos kanalizacijai.

Bakterijos kanalizacijai


Taip pat skaitykite:Biologinė priemonė kanalizacijai yra sklandaus nuotekų valymo nuo teršalų proceso užtikrinimui. Abejingiems galima paminėti ir bakterijų poveikį teršalams ir naudą.


  • Abejingais dėl biologinių bakterijų veiksmingumo ir naudos, dažniausiai, būna, naujai ir pirmą kartą įsirengę bet kokio tipo nuotekų valymo įrenginius, taip vadinamą vietinę kanalizaciją, savininkai. Tačiau pradėjus naudoti jau pajungtą kanalizacijos sistemą suprantama, kad kažkas joje ne taip. Iš kanalizacijos ar alsuoklių prie namo, galutinio rezervuaro pradeda sklisti nemalonus kvapas. Tai pirmas požymis, kad kanalizacijos sistemoje atsirado sutrikimai. Nenaudojant biologines bakterijas, tokios problemos atsiranda po kelių mėnesių pradėjus naudoti nauja kanalizacijos sistema;
  • Kita problema, kuri gali greitu laiku atsirasti nenaudojant kanalizacijos bakterijų yra gausios putos nuotekų paviršiuje arba jau susidariusi pluta. Putos yra kanalizacijos sistemos sutrikimų požymis, nes iš jų, paviršiuje pradeda formuotis pluta. Ji, nuotekų rezervuare mažina kaupimo tūrį, todėl dažnėja poreikis valyti;
  • Perkrauta kanalizacija veda ir prie rimtesnių problemų atsiradimo nei kvapas ar pluta, tai padažnėję užsikimšimai. Užsikimšti gali ne tik kanalizacija ar vamzdynas, bet ir atskiros valymo įrenginių sekcijos. Ne maksimaliai išvalytos nuotekos, teršalų likučius suneša į drenažinį šulinį ar drenažinį sluoksnį grunte. Pilnai užsikimšęs gruntas gali privesti prie nemažų investicijų į naują vandens nuleidimo į gruntą sistemos įrengimą;
  • Leistinos teršalų normos nuotekose viršija nustatytas, jei nuotekos yra priduodamos į miesto vandenvalos įmonę išvalymui; 
  • Visos problemos veda prie papildomų, o kartais ir nemažų investicijų.
Taigi, vedama prie to, kad naudojant biologines bakterijas kanalizacijai, tokių problemų atsiradimas sumažėja iki minimumo. Naudinga atminti, kad yra kelios bio bakterijų ir nepatogeninių fermentų rūšys, kurios, jei pasirinksite neteisingai, nebus tokios veiksmingos kaip norėtųsi.

Biologinis aktyvatorius

Naudinga žinoti, kad biologinis aktyvatorius yra rekomenduojamas naudoti tik paleidus naują kanalizacijos sistemą arba, prižiūrint valymo įrenginius, kurie naudojami retai. Retai naudojami objektai gali būti sodo namelis, kai jame lankomasi tik vasaros metu, sodyba, kai į ją užsukama tik karta per mėnesį ar į ketvirtį. Aktyvatorius padės kanalizacijoje palaikyti mikrofluoros pusiausvyrą ir sumažins problemų atsiradimo tikimybę. Deja, bet jau atsiradusių problemų kanalizacijoje, šios bakterijos neišspręs. Tam yra naudojamos kitos priemonės.

Bio bakterijos ir napatogeniniai fermentai

Bakterijų ir natūralių fermentų mišinys padeda efektyviai prižiūrėti kanalizacijos darbą ir nuotekų valymo procesus. Kanalizacijai naudojamos bakterijos neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui sistemoje ar rezervuaruose, šuliniuose. Pagreitinant teršalų degradacijos procesą, bakterijos sumažina ir kamščių kanalizacijoje susidarymo riziką. Maksimaliai išvalytos nuotekos ir švarus valytas vanduo neužkimš drenažinio šulinio, nei užterš gruntą šalia namų. Kanalizacijos bakterijos, patekusios į aplinką suskyla natūraliu būdu ir nedaro jokio poveikio gyvai gamtai. Bakterijos ir fermentai kanalizacijai efektyviai užtikrina visus biologinius nuotekų valymo procesus ir garantuoja, kad teršalai neviršys leistinų normų.

Kokia kanalizacijos bakterijų kaina

Bakterijos kanalizacijai nekainuoja daug. Jei imti priemonės rekomenduojamą metų kiekį - 1,300 gramų, jų kaina siekia 32,99 euro. Mėnesinė bakterijų kainą siekia vos 2,75 euro. Generuojant daugiau nuotekų su teršalais, kai name gyvena daugiau asmenų nei 4-5, metinė bakterijų kanalizacijai kaina gali siekti 39,98 eurų. Tačiau paskaičiavus mėnesines investicijas į sklandų kanalizacijos bei valymo įrenginių efektyvų darbą, 3,33 euro yra pakankamai žemiška kaina.
Sutikite, tai nėra didelė suma, kurios būtų naudinga siekti išvengti, nes susidariusių problemų šalinimas gali priverti išleisti šimtais. Profilaktinė kanalizacijos priežiūra leis jaustis saugiai, neišlaidauti ir negaišti brangaus laiko. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.